כולנו שפויים, לכאורה.

שמי גדי נשוי לתמר, אב לשני ילדים, שמעדיפים אנונימיות כדי שלא ייקושרו אלי. גר באילת, וחולם על טוסקנה.
יש לי דעות נחרצות, כמעט בכל עניין אבל אני מגלה גמישות כדי לשכנע אחרים לקבל אותן.
חילוני בהשקפתי, גוי בעיני רבים, אבל יהודי לעומת הרפורמים, בעיני אותם שמחשיבים אותי לגוי.
מי הוא יהודי? בעיניי, כל מי שהיטלר היה הורג בגלל יהדותו (ורוצה להיות יהודי) וכל מי שרואה עצמו כיהודי.
מי הוא ישראלי? כל מי שחי בישראל ולא פועל נגדה (כפוף לשיקול דעתי הסובייקטיבית).
במפה הפוליטית אני איפה שהוא בין השפויים לכאורה של הליכוד לבין אלה של מרץ.
יש לי חמישה תחביבים עיקריים, לצחוק, לבשל, לגלוש באינטרנט, לבזבז זמן ולשרוד. סדרי העדיפות משתנים.
על מה אני מתכונן לכתוב? בעיקר, על הכל. אני אסביר למה אחרים טועים, ועוד יותר למה אני צודק.
אדריך את מנהיגי העולם, בעיקר את דוברי העברית שבינם, איך לממש את המנדט שהופקד בידיהם.
אשתדל ברצינות להצחיק גם אתכם. אסביר את הבדיחות לאלו שלא יבינו ואתנצל בפני אלה שנפגעו.
אני מבטיח לא להוסיף תוכן פרסומי, (כפוף למצבי הכלכלי ולהצעות שאקבל).
אני לא אלאה אתכם במתכונים, גם לא בתוויות, ובעיקר לא באלמנטים שמעכבים את עליית הדף.
מעל הכל, אני מקווה שהבלוג יצדיק את טרחתכם וזמנכם.
תהנו, או שלא,
גדי

יום חמישי, 3 ביוני 2010

האם אלון ליאל מרגל ?!

לדעתי כן, וכמאמר השיר, "והוא בכלל לא ידע שהוא כזה"
יש כזה מושג "סוכני השפעה" בריגול המודרני נזקם לא קטן ואף גדול מנזקם של המרגלים הקלאסיים.
כל מה שהטורקים רוצים לדעת על מערכת הביטחון הישראלית, הם יודעים באדיבותם של אנשי מערכת הביטחון, מכנים את זה שיתוף פעולה בטחוני וייצוא. את השאר הם מוציאים מגוגל, לפעמים נראה שגם סוכני המוסד דולים משם את סודותיהן של האומות הרעות. תפקידם של סוכני ההשפעה לשנות מגמות ודעות בתוך עמים ובמסדרונות השלטון, לטובת האויב ואפילו לטובת מי שמציגים עצמם כידידים.
לאנשי הימין ולאנשי השמאל, אלה שבקצוות, יש הרבה מין המשותף. דגלם הוא ראיית הרע אצל האחרים, החצנת הטוב שלהם עצמם, והבטחת הרע עוד יותר, כאילו שאין מספיק באסה בעולמנו.
אלון ליאל מגיע מהצד השמאלי, הוא לא רואה, לא את חצי הכוס הריקה ולא את המלאה, הוא רואה רק את הרפש שנשפך ממנה, באשמתנו כמובן.
קשה לא להסכים איתו, אחרי הכל הוא לא מסתיר את דעתו השלילית על מנהיגינו, לפחות בתחום הזה הוא בקונצנזוס. חבל שהוא פחדן שלא מעז להגיד מה דעתו על המנהיגים של תורכיה, למען הדיוק הוא לא מוכן להגיד שום דבר שלילי על תורכיה, אפילו לא על איכות התאנים במזנונים החופשיים בקלאבים. הבעיה בגישה שלו לתקשורת. לאלון ליאל דלתות פתוחות בכל אמצעי התקשורת, הוא מוזמן להביע את דעתו מעל כל במה אפשרית והוא מתפרנס מזה. אנשים שמתפרנסים מהשמעת דעתם הם הכי מסוכנים, דעתם מושפעת מדעתם של המממנים. ודעתו של אלון ליאל מחלחלת לכל בית ובית, לכל מי שמוכן או לא להקשיב לו. וכאן יש עוד בעיה, קשה לי להאמין שהתורכים משלמים לאלון ליאל. אז לא די בכך שהוא מתפקד כסוכן השפעה של מדינת אויב, הוא גם עושה את זה בהתנדבות, כדי למצוא חן.
עד לא מזמן החזיק אלון ליאל בדרכון דיפלומטי, מין זכות כזאת שמדינת ישראל נותנת לפנסיונרים מועדפים. מעניין אם הוא אכן החזיר אותו כדי לא להיות מקושר ערכית למשטר שלנו, או שבמחשבה שניה הוא הבין שלא לעמוד בתור עם תורכים וישראלים בביקורת גבולות זה מוי כיף.
אלון ליאל הוא לא בוגד, חבל, היינו יכולים לשלוח אותו לעזה יחד עם מה שמה ומירי רגב הצווחנית. עד שנפטרנו מעונשה של זהבה גלאון משמאל נפלה עלינו זאת מימין.
אלון ליאל הוא סתם עוד יפה נפש שנלחם על מקומו באתוס הפסבדו שמאלני הישראלי, הימין הקיצוני קורא לזה קאפו, והשמאל הקיצוני קורא לזה רוצח פאשיסט, לדעתי הוא סתם לוקה בתי"ם (תסמונת היהודי המתרפס) וכן הוא גם מרגל, "והוא בכלל לא ידע שהוא כזה".

2 comments:

 1. אלון ליאל מקורב היטב לתקשורת מכיוון שביתו היא עורכת בחדשות ערוץ 2 וגם כי אשתו היא רחל ליאל שהיתה עד לא מכבר מנכלית הקרן החדשה שכולם כבר יודעים במי בדיוק היא תומכת בישראל.

  אבל כדאי גם לשאול מדוע הוא עושה זאת, אז נראה לי שהוא די דומה לאלון פנקס. כשהציעו לו תפקיד בוושינגטון או בכל דירת שרד אחרת, הוא הפיק מרגליות של תשבחות על ביבי ואשתו. כשהראו לו את הדלת כי איווט העיף אותו לכל הרוחות עבור מישהו אחר, הוא לא סגר את הפה נגד הממשלה.

  אצל ליאת זה אותו הדבר. אם היו נותנים לו איזה תפקיד אפילו של כבוד, העיקר שיש בו מכונית שרד ודרכון דיפלומטי בלי צ'ק אין בשדה תעופה, היה נוסע עכשיו וטורקי הזה ודוחף לו בתחת כמה ברזים שהישראלים לקחו ושותם לו את הפה.

  בעצם...למה שלא יתנו לו איזה תפקיד. ככה אנחנו מרוויחים שני ציפורים במכה אחת.

  השבמחק
 2. רננות :
  כבר נאמר עליו בעבר בריון פוליטי
  יש כמה שהיתי שולחת איתו ואכן את ההיא חברת הכנסת השקרנית מבלד שזה שאני מפרנסת אותה ונותנת במה לשקריה ולשנאתה לעם היהודי
  כל כך מכעיס אותי .

  השבמחק